Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
07.04.2021
İzmir İli Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu 2021 Yılı Toplantısı Gerçekleştirildi

İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız başkanlığında İzmir Orman Bölge Müdürlüğünde toplanan komisyona ev sahipliği yapan İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince toplantı açılış konuşmasında; 2020 yılında bütün kamu kurum ve kuruluşlarından alınan destek ve yardımlarla, yangınlarla mücadelede verimli bir yıl geçirdiklerini, bu yıl da aynı destek ve yardımlardan en ufak bir endişesi olmadığını belirterek, mücadelenin bütün kamunun ortak sorunu olduğunu belirtti.

İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız 'da Orman yangınlarının Akdeniz iklim kuşağında olan İzmir için kaçınılmaz bir gerçek olduğunu orman yangınları ile mücadelenin en önemli kısmının yangın çıkmasını engellemek olduğunu ve bunu eğitim ve bilinçlenme ile yapılabileceğini söyledi. Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız bunun içinde okullarda öğretmenlerimize, ibadethanelerimizde ise din adamlarına önemli sorumluluklar düşmekte ağacın ve ormanın önemini her fırsatta anlatmaları gerekmektedir dedi.

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Fikret Hüryaşar tarafından 2020 yılı yangın önleme çalışmaları ve 2021 hazırlıkları ile ilgili sunumunun ardından, tüm kamu kuruluşlarınca neler yapılması gerektiği detaylı bir şekilde tartışılarak komisyon kararları imzalandı.

Toplantıya ayrıca Ege Ordusu ve Garnizon Komutanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı, İl Müftülüğü, Tarım ve Orman Bakanlığı 4. Bölge Müdürlüğü İzmir Şube Müdürlüğü, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, TEİAŞ İzmir 3. İletim Tes. ve İşlet. Grup Müdürlüğü, İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, İzmir Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, Karayolları 2. Bölge Müdürlüğü, T.C.D.D. İzmir 3. Bölge Müdürlüğü temsilcileri katıldı.


Yazdır