Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
22.03.2021
İzmir Buca’da Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası Fidanlarımızı Toprakla Buluşturduk

İzmir’de her yıl büyük bir katılım ve coşkuyla kutlanan ve İzmir’in dört bir yanındaki okullardan gelen binlerce öğrencinin fidan diktiği Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası etkinliğimiz Covid-19 tedbirleri kapsamında kısıtlı sayıdaki Bölge Müdürlüğümüz çalışanının katılımıyla kutlandı.

İzmir Orman İşletme Müdürlüğü görev alanında Buca Yıldızlar Mevkiinde ormanlık alanda gerçekleştirilen fidan dikim etkinliğine İzmir Orman Bölge Müdürümüz Zafer Derince, Bölge Müdür Yardımcımız Nurkan Yonar başta olmak üzere Şube Müdürlerimiz ile İzmir Orman İşletme Müdürlüğü üst yönetimi ile çalışanları katıldı.

500 adet fidanın dikildiği etkinlikte konuşan İzmir Orman Bölge Müdürümüz Zafer Derince; bugün burada diktikleri fidanların tamamen sembolik olduğunu, ağaca ve ormana sevdalı milyonlarca İzmirli adına onları temsilen diktiklerini söyledi. Her yıl İzmir ve Manisa ormanlarında 6 milyon adet fidanı toprakla buluşturduklarını söyleyen İzmir Orman Bölge Müdürümüz Zafer Derince, ülke olarak, millet olarak daha önce nasıl her türlü zorluğun ve belanın üstesinden gelinmişse bu Covid-19 salgının da üstesinden geleceklerine yürekten inandığını söyledi. Ağaca ve ormana karşı duyarlı 7’sinden 70’ine İzmirliler ile birlikte gelecek yıl daha büyük katılımlı fidan dikim etkinliği düzenleyeceklerini söyleyen Orman Bölge Müdürümüz İzmir’de yanan tüm orman alanlarını ağaçlandırdıklarını sözlerine ekledi.​
Yazdır