Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
15.03.2021
“Bağışlanan Her Kan Kurtarılan 3 Can”

Türk Kızılay’ı İzmir Kan Merkezi ile Bölge Müdürlüğümüz arasında 2009 yılından bu yana yılda 4 kez gerçekleştirilen “Kan Bağışı” etkinliği, bu yılda 15.03.2021 Pazartesi günü İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

“Bağışlanan Her Kan Kurtarılan 3 Can” sloganıyla Bölge Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen kan bağışı ekinliğine personelimiz büyük ilgi gösterdi.

Kan bağışı etkinliğinde, Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Tacettin Coşkun ile Mali İşler Şube Müdürü Rafet Kahraman ve personellerimiz bağışta bulundular.

Her damla kanın bir cana bedel olduğunu, bunun bir insanlık görevi olduğunu söyleyen Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Tacettin Coşkun kendisinin ve tüm personelinin her zaman Türk Kızılay’ının yanında olduklarını söyledi. Ziyaretlerinden dolayı Dr. Metin Karadağ ve ekibine teşekkür etti.

Kızılay İzmir Şubesi Ekip Doktoru Dr. Metin Karadağ “2009 yılından bu yana İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ile “Kan Bağışı” etkinliğimiz devam ediyor. Geçmiş yıllara göre insanlar daha fazla ilgi gösteriyorlar. Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır düşüncesiyle hareket ediyoruz. Düzenli kan bağışı sayısını arttırarak tüm hastanelerimizin kan ihtiyacını karşılamayı hedefliyoruz. 1 kişinin vereceği 1 ünite kan ile 3 kişinin hayatı kurtuluyor ve kişi kendi sağlığı açısından da çeşitli hastalıklara yakalanma riskini azaltıyor. Lazer ile işlenmiş olan iğneler kullanılıyor ve enfeksiyon bulaşma olasılığı yok. Kan bağışçısı kayıt formunu dolduruyor bazı testlerden geçiyor uygunsa kan alma işlemi başlıyor. İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.”. Dedi​Yazdır