Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
21.09.2021
Gaziemir Ormanlarının Yeni Ateş Savaşçıları Eğitimde

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen sözlü ve uygulamalı sınavla Gaziemir Orman İşletme Müdürlüğünce işe alınan 16 orman işçisi başta orman yangınlarıyla mücadele olmak üzere, iş sağlığı ve güvenliği ile diğer ormancılık çalışmalarına ilişkin sıkı bir eğitim programından geçiyorlar.

20 Eylül 2021 Pazartesi günü Gaziemir Orman İşletme Müdürlüğü Ataköy Orman Yangın Üssü’nde gerçekleşen orman yangınlarıyla mücadele eğitiminde yeni ateş savaşçıları performanslarıyla göz doldurdu. İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünden Orman Mühendisi Ayhan Bayrak, Gaziemir Orman İşletme Müdürlüğü orman mühendisleri Sinan Bayrak, Nihat Kuzucu ve Orman İşletme Şefi Abdullah Serkan tarafından verilen eğitimler teorik ve uygulamalı şeklinde geçiyor.

Eğitimleri yakından takip eden Gaziemir Orman İşletme Müdürü Mehmet Çaprazlı; yeni orman işçilerine yaptığı konuşmada Orman Genel Müdürlüğü personeli olmanın önemli bir ayrıcalık olduğunu yaklaşık 2 asırlık köklü bir teşkilat olduğunu söyledi. İzmir İli ve özellikle Gaziemir Orman İşletme Müdürlüğü görev alanının orman yangınları açısından önemli ve kritik bir bölge olduğunu burada görev yapan işçisinden mühendisine kadar tüm personelin bilgi, donanım ve fiziki yeterlilik açısında iyi değil, çok iyi olması gerektiğini söyledi​Yazdır