Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
28.08.2021
Fransız Uzmanlardan Bölge Müdürlüğümüze Ziyaret

Fransız Kalkınma Ajansı, Fransa Ulusal Orman Ofisi (ONF) ve Orman Genel Müdürlüğü arasında yapılan Teknik İşbirliği Hibe Anlaşması kapsamında, 2 Fransız uzman tarafından, 27.08.2021 tarihinde Bölge Müdürlüğümüze ziyaret gerçekleştirildi.

Programın ilk bölümünde, Fransız uzmanlar Elisabeth Tabone, Etty Ambre Danielle Arnouil Colombel, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hilal Tunca, Orman Zararlılarıyla Mücadele Dairesi Başkanlığı'nda görevli Şube Müdürleri Akın Emin ve Özgür Toprak, Biyologlar Gülçin Ekemen ve Sezer Kaya ile Dış İlişkiler,  Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı’ndan Kamuran Özbay’ın katılımıyla Bölge Müdürümüz Zafer Derince makamında ziyaret edildi.

Daha sonra Örnekköy’deki Orman Zararlılarıyla Mücadele Laboratuvarına geçildi. Thaumetopoea wilkinsoni ve Leptoglossus occidentalis zararlı böceklerinin parazitoiti Ooencyrtus pityocampae’nin doğadaki popülasyonunu arttırmak amacıyla bu laboratuvarda üretilen Philosamia ricini’nin çoğaltılmasında karşılaşılan sorunlar hakkında fikir alışverişinde bulunulmasının ardından ziyaret sona erdi.​Yazdır