Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
24.08.2021
Gaziemir Ormanlarının Gönüllülerine Yangın Eğitimi Verildi

Ormanlarımızın en büyük düşmanı olan yangınlara karşı mücadelede görev almak, yangın ekiplerine destek olmak isteyen ağaca ve ormana sevdalı İzmirliler Gaziemir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen yangın eğitimlerine katılarak sertifikalarını almaya hak kazandırlar.

Eğitime katılan 25 orman gönüllüsüne orman yangınına ilk müdahale, ilk yardım, kişisel koruyucu donanım kullanımı, iş sağlığı ve güvenliği ile orman yangınlarında kullanılan araç ve ekipmanlarla ilgili eğitimler verildi.

Ayrıca yangın sırasında evcil ve çiftlik hayvanlarını kurtartma ve tahliye etme, ilk müdahale etme konularında da doğa ve hayvan dostu gönüllülere eğitim de verildi.

Gaziemir Orman İşletme Müdürü Mehmet Çaprazlı, Müdür Yardımcısı Zafer Koyuncu, Orman İşletme Şefi Barbaros Gökçe, Orman Mühendisleri Nihat Kuzucu, Ahmet Raif Ceylan, Sinan Bayrak, Sivil Savunma Uzmanı İbrahim Ethem Şengün ve İSG Hekimi Dr. Asena Aslı Taşpınar tarafından verilen eğitimler sonucunda yapılan sınavdan 70 ve üzeri puan alan katılımcılar Orman Yangınlarıyla Mücadele Gönüllüsü sertifikalarını aldılar.​
Yazdır