Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
02.08.2021
Bugün Erken ve Hızlı Müdahaleyle Sarnıç Ormanlarını Yanmaktan Kurtardık

Orman yangınlarıyla mücadelede erken ve hızlı müdahalenin önemini bilen İzmir ormanlarının tecrübeli ateş savaşçıları, çıkabilecek yangınları ekip binalarında değil, ormanlarda devriye gezerek tetikte bekliyorlar.

Orman alanlarında sürekli devriye gezmeleri ve hareket halinde olmaları oldukça kritik alanlarda ve zamanlarda çıkan yangınları büyümeden erken ve hızlı müdahaleyle söndürmesini sağlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Buca Kaynaklar ve Yamanlar ormanlarında gerçekleştirilen hızlı ve etkin müdahalenin başarılı bir sonucunu 2 Ağustos 2021 Pazartesi akşam saatlerinde yaşadık.

İzmir’in göz bebeği, adeta akciğerleri olan İzmir Sarnıç Ormanlarında sürekli devriye gezen S2 Kodlu Yangın Ekibimiz Saat: 18:10’da yangını görerek hemen Yangın Harekat Merkezimize ihbarı vererek yangına ilk müdahaleyi gerçekleştirdi. Ardından desteğe gelen 6 arozöz ekibi ve 2 helikopterimizle yangın büyümeden bir saatin içinde yangını kontrol altına aldık. Ağaca ve ormana duyarlı doğa sevdalı çok sayıda İzmirli de bu yangınla mücadelede bizleri yalnız bırakmadı. Ekiplerimizle birlikte seferber olurlarken, göstermiş oldukları duyarlılık ve fedakârlık için çok teşekkür ederiz.

Ayrıca bugün büyümesi muhtemel kritik bir yangına ilk müdahalesiyle önleyen S2 Ekibimiz başta olmak üzere gün boyunca İzmir ve Manisa Ormanlarında tetikte bekleyen fedakârca mücadele veren tüm hava ve kara kuvvetlerimize teşekkür ederiz.

İZMİR ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ​Yazdır