Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
23.07.2021
İzmir Ormanlarının Tecrübeli Ateş Savaşçıları Yangına Aman Vermiyor

Orman yangınlarıyla mücadelede erken ve hızlı müdahalenin önemini bilen İzmir ormanlarının tecrübeli ateş savaşçıları, çıkabilecek yangınları ekip binalarında değil, ormanlarda devriye gezerek tetikte bekliyorlar.


Orman alanlarında sürekli devriye gezmeleri ve hareket halinde olmaları oldukça kritik alanlarda ve zamanlarda çıkan yangınları büyümeden erken ve hızlı müdahaleyle söndürmesini sağlıyor.

Geçtiğimiz günlerde Buca Kaynaklar ormanlarında gerçekleştirilen hızlı ve etkin müdahalenin bir örneği de 23.07.2021 Cuma günü yaşandı.


İzmir’in göz bebeği, adeta akciğerleri olan Karşıyaka Yamanlar Dağı Ormanı’nda Saat: 12:40’ta Yamanlar Yangın Gözetleme Kulesi’nin yangını görüp ihbar vermesiyle, bölgede devriye gezen Yamanlar Orman Yangınları İlk Müdahale Ekipleri, 1 arozöz ve 1 ilk müdahale aracıyla yangına 5 dakika içinde müdahale ederek, hava araçlarına ve takviye ekiplerine gerek kalmadan söndürmeyi başardı.


Duman avcısı Yamanlar Kulesi ve ateş savaşçıları Yamanlar Ekibi’nin erken ve hızlı müdahalesi binerce hektarlık Yamanlar Ormanın yanmasını engelledi.

Bayramda görevlerini başında orman yangınlarına karşı mücadele veren tetikte bekleyen tüm hava ve kara kuvvetlerimize teşekkür ederiz emeklerinize sağlık.


İyi ki varsınız

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü​Yazdır